Як розвинути власний інноваційний проект – стартує другий навчальний курс

12 березня 2019 року стартує другий навчальний курс для тих, хто хоче створити та запустити власний інноваційний проект. Під час тренінгів йтиметься про управління інноваційною діяльністю, трансфер технологій, інтелектуальну власність. Учасники матимуть не тільки нові знання та навички, а й підготують свій проект – найкращі з них отримають підтримку від менторів та організаторів.

«Торік ми вперше запустили такий курс і побачили досить високий інтерес до нього серед вишів та наукових установ, загалом навчання пройшли понад 70 учасників. Під час підготовки другої хвилі тренінгів ми врахували попередній досвід, побажання слухачів. Зокрема, додали більше практики та мотиваційну складову – 15 найкращих проектів, створених за підсумками курсу, зможуть взяти участь в IP Marathon та представити свої проекти на Всеукраїнському фестивалі інновацій 16 травня», – повідомила генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка.

Вона додала, що, як і минулого року, серед лекторів будуть науковці, які змогли успішно реалізувати свої винаходи, відомі експерти від бізнесу, венчурних фондів, R&D компаній.Курс розроблений і проводиться УкрІНТЕІ та Нацофісом інтелектуальної власності за підтримки МОН, Мінекономрозвитку й Національної академії наук.

На навчання запрошують представників закладів вищої освіти, наукових установ, патентних повірених, аспірантів, студентів та інших представників інноваційної сфери України.

Слухачі дізнаються про:

  • політику в сфері охорони інтелектуальної власності та трансферу технологій ЗВО і НУ;
  • способи та основні етапи комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності (ОПІВ);
  • основні засади авторського та патентного права в Україні та за кордоном;
  • маркетингові, патентні та патентно-кон’юнктурні дослідження об’єктів права інтелектуальної власності; технологічний аудит;
  • оцінку вартості та облік об’єктів права інтелектуальної власності;
  • розробку бізнес-плану з комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності;
  • взаємодію з потенційними інвесторами;
  • розпорядження майновими правами інтелектуальної власності у ЗВО та НУ, захист прав інтелектуальної власності;
  • міжнародні інструменти трансферу технологій;
  • національну інноваційну екосистему та академічне підприємництво.

Курс складається з 108 академічних годин і поєднує очне та онлайн-навчання. Заняття проводитимуть двічі на тиждень – щовівторка та щосереди. Щоб забезпечити роботу фахових та досвідчених спікерів, за навчання встановлено оплату, однак вона є мінімальною – загальна вартість 2,5 тис грн. Після закінчення курсу за умови успішної атестації слухачі отримають сертифікат.

У процесі навчання передбачається виконання одного з проектів:

Проект 1 «Провести технологічний аудит визначеного ОПІВ, здійснити оцінку ринкової (справедливої) вартості для цього ОПІВ, визначити межі роялті для угоди з комерціалізації цього ОПІВ».

Проект 2 «Провести маркетингове, патентно-кон’юнктурне дослідження стосовно визначеного ОПІВ, підготувати бізнес-план з комерціалізації цього ОПІВ».

Переглянути програму навчання та подати заявку для участі можна за посиланням:https://bit.ly/2DWVBt4.

Дедлайн реєстрації – до 12 березня 2019 року.

Докладніша інформація щодо участі тут: https://goo.gl/xQBNDo