Україно-Латвійський

Гендерні бар’єри для розвитку ІТ-ринку в Україні та Латвії: ЗУНУ бере участь у міжнародному науковому проекті і запрошує студентів до команди!

Міжнародний центр культури і розвитку ЗУНУ радий повідомити, що наш університет разом з партнером – Технологічною Академією Резекне (RTA, Латвія) та за участі Університету Онтаріо Інституту Технологій (UOIT, Канада) виграв грант науково-дослідницької співпраці від Міністерств освіти і науки України і Латвії.

Ми розпочали проект «Гендерні аспекти цифрової готовності в освіті і розвиток людського капіталу в регіонах» (Gender aspects of digital readiness and development of human capital in regions)! Це міждисциплінарне дослідження на перетині соціально-поведінкових (економіка, психологія, соціологія), комп’ютерних і педагогічних наук буде тривати до грудня 2020 року. Його мета – дослідити культурно-психологічні чинники гендерної нерівності в технологічній сфері, розробити спільну міжнародну навчальну онлайн-програму, спрямовану на зменшення гендерних диспропорцій на ІТ-ринках праці України і Латвії. Простіше кажучи, ми хочемо, щоб більше дівчат робили кар’єру в IT-галузі, яка стає локомотивом економіки!

Попередні дослідження, проведені UOIT в Україні та Грузії, не виявили суттєвих відмінностей у цифрових навичках студентів і студенток. Але при цьому в українських  високотехнологічних компаніях лише 20% персоналу – жінки. Хто і як створює цей гендерний бар’єр, і як його долати через навчальні зміни? Розібратися в цьому – наша мета.

Незабаром у ЗУНУ проходитиме масштабне онлайн-опитування, яке має на меті виявити, які культурно-психологічні шаблони утримують жінок від роботи на вістрі інновацій, а регіональний ринок праці – від застосування цього прогресивного резерву, який створює величезні можливості для всіх.

Всіх студентів, кого зацікавила ця проблема, ми запрошуємо до більш активної дії на проекті, ніж просто участь в опитуванні (хоча і це буде ваш потужний внесок у справу!). Хто хоче у складі проектної команди набути досвіду у використанні онлайн-інструментів опитування, у перекладі матеріалів, у статистичній обробці великих даних, у дослідженні регіонального IT-ринку – будь ласка, повідомте про це комусь з викладачів-учасників проектної команди: Ігорю Євгеновичу Романцю (i.romanets@wunu.edu.ua), Ірині Миколаївні Гумовській (humovska@wunu.edu.ua), Елеонорі Михайлівні Ященко (e.yashchenko@wunu.edu.ua), Олександру Романовичу Квасовському (o.kvasovskyi@wunu.edu.ua). Ви зможете включити сертифікат про те, яку саме роботу ви здійснювали  на міжнародному проекті, у ваше резюме. Це не тільки можливість набути підтвердженого практичного досвіду, а і вдосконалити ваші комунікативні навички з англійської та стати співавтором статті в рецензованому журналі світового рівня.

Ми не підлаштовуємося під ринок праці – ми його створюємо! Ми не чекаємо, коли нас навчать – ми навчаємося через дію! Ми не жаліємося на українську науку – ми її розвиваємо разом з усім світом!

 

Олена Михайленко,
керівник проекту Україна-Латвія,
координатор від ЗУНУ, дослідник UOIT